İyi Bir Mobil Uygulama Fikri İçin Dikkat Edilmesi Gereken 4 Konu

İyi Bir Mobil Uygulama Fikri İçin Dikkat Edilmesi Gereken 4 Konu

Haziran 12, 2022

Girişimciler için başarılı bir mobil uygulama fikri için dikkat edilmesi gereken 4 noktayı sizler için listeledik. 

Başarılı bir girişim için fikrinizi bu 4 nokta için değerlendirip doğru adımları atmanızı isteriz.

1. Fikir hiç bir zaman tek başına yeterli değildir. Fikir 1 rakamıysa fikrin başarıya ulaşması noktasında harcanan emek, sermaye, doğru markalaşma, doğru strateji, doğru gelir modeli, doğru ekip, doğru çalışma şekli, doğru önceliklendirmeler, doğru MVP'mi ortaya koyabilme vs. hepsi 1 rakamının yanında 0'ı ifade eder. 1 nasıl tek başına bir anlam ifade etmiyorsa diğer yapılan her şey 1'in yanında 0 durumudur. 0 rakamları olmadan 1 hiç bir zaman 10, 100, 1000 ve 1milyon olamaz!!!

2. Fikir mükemmel olabilir ama pek çok girişimci fikri hayata geçiremeden fikrin heyecanından vazgeçebilmektedir. Bu sebepten önemli olan müthiş bir fikir değil, basit bir fikrin ne kadar insanlara faydalı olabileceğidir. Basit bir fikir ile 1 kişinin ihtiyacı fayda olarak sağlanabiliyorsa işte basit bir fikir o zaman mükemmele doğru gitmeye başlamıştır. Bu yüzden fikre çok kafa yormadan basit bir fikir için harekete geçip adım atabilmek önemli olandır.

3. Ayrıntılarla zaman kaybetmeyin! Fikri hayata geçirme noktasında pek çok girişimci ayrıntılar ile boğuşarak hem enerjisini hem vaktini hem de zamanını boşa harcamaktadır. Önemli olan ayrıntılar değil ana hatlardır. Ayrıntılar zamanla çözümlenebilir ama ana hat bir girişimin iskelet yapısı hükmündedir.

4. Hiç bir şey bedava olmamalıdır. Girişimci için fikir hayata geçtikten sonra doğru gelir modeli en kısa zamanda uygulanmalıdır. Çünkü yeni doğmuş bir bebek nasıl anne sütüne ihtiyacı varsa; doğmuş bir girişimin paraya ihtiyacı vardır. Bu para giderleri karşılamayacak kadar bile olsa girişimci için heyecan uyandıracaktır. Yeni doğmuş bir bebek bir kahve fincanı kadar bile süt içemez ama o süte çok ihtiyacı vardır. Girişiminde ilk amacı az ama heyecan uyandıracak para girişine ihtiyacı vardır. Bunu sağlamak için fiyatlandırmayı doğru yapıp, ilk müşterileriniz için kampanyalı bir fiyat ile başlamak doğru olacaktır.

Evet bu yazımızda yeni girişimciler için 4 doğru noktayı izah etmek istedik. Girişimcilerin doğru stratejiyi belirlemesi noktasında mobil sektörde ihtiyacı olan yazılım ve danışmanlığı Developer Kitchen olarak müşterilerimize sağlamaya devam etmekteyiz.

Eğer girişimci olarak sizinde mobil sektörde bir fikriniz varsa biz "Mobil Odaklı Çözümler Üretir" mottosuyla müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

#girişim #başarı #fikir #rehber #mentör

Bunu paylaş :
Restoran ve Cafeler İçin

İşini Dijitale Taşı!

Ayda 50₺'den başlayan fiyatlarla.

İşletmeniz ile ilgili süreçlerinizi dijitalden yönetin.