Neden Karekod Temassız Menü?

Neden Karekod Temassız Menü?

Aralık 4, 2022

Dijital Menü, Karekot menü, QR Menü gibi isimlerle de bilinen Temassız menü daha önce de birçok restoran, kafe gibi işletmelerde kullanılıyor olmasına rağmen özellikle kovid-19 pandemi döneminde ortak kullanılan birçok eşyanın bireysel hale gelmesi, insanların nesnelere temas etmekten kaçınmaya başlamasıyla birlikte vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiş ve son bir yıl içerisinde hemen her yerde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Lokanta, Kafe, Restoran, Tatil köyü, Otel, Pastane, Tatlıcı, Fast-Food gibi işletmelerin baskı menülerinin dijital ortama aktarılmasını sağlar ve müşterilerin temassız menüye hızlıca erişmesini kolaylaştırır. Tüm işletmeler için tam uyumludur. 

Dijital Temassız QR Menü ile işletmeler kendi menülerini ister bilgisayardan ister tabletten isterse cep telefonlarından kolaylıkla oluşturabilirler. Oluşturulan menü beklemeye gerek kalmadan anında müşteriler görüntülenebilir. 

Menü içeriklerinde değişiklik, yeni görüntüler eklemek, menüden ürün kaldırmak veya fiyat güncellemeleri yapmak hem pratik hem de hızlıca yapılabilmektedir. Mutfakta veya stokta ürün tükenmesi durumunda anlık olarak menüden ilgili ürünü gizleme seçeneği ile temin edilene kadar ürün menüde gösterilmez. Ürünün stok durumu güncellenince tekrar dijital menüden aktif ederek ürünü menüde listeleyebilirsiniz. Dijital menü, bilgisayardaki hazır ürün görüntülerine gerek kalmadan sunuma hazır ürününüzün fotoğrafını cep telefonunuz ile çekerek menüde dahil etme imkanı sunuyor.  

Müşterilerin, işletmenizdeki ürünlerin fiyatlarını tek tek sorarak personelinizi meşgul etmesinin önüne geçen dijital menü listeleme ile cep telefonunun kamerasıyla okutulan QR kod sayesinde tüm ürünlerin içeriklerini ve fiyatlarına ulaşması kolaylaşıyor. 

Müşterileriniz Temassız QR Menü ile ürünlerinizin içerik ve fiyat bilgisini görüntüleyerek çalışanlarınıza doğrudan ürün ismini söyleyerek sipariş geçer. Bu sebeple sipariş sırası beklemen ve ürün fiyatı-içeriği gibi sorular sorulmadan hızlıca ürün ismi söylenir. 

Temassız QR Menü ile müşterilerinizden geri dönüşler alabilirsiniz. Müşterilerinizden geri dönüş olarak 1-5 Yıldız ile değerlendirme alabilirsiniz. Ürün bazında beğeni istatistiği ile en çok tercih edilen ürünleri favori listeye otomatik eklenebilir. 

Mesaj kutusu ile müşterileriniz, işletme sahibine iletmek istediği dilek-istek mesajlarını gönderebilir. İşletmenizin iletişim adresi, iletişim numaraları, sosyal medya hesapları, logosu ve sloganı gibi bilgileri menü sayfasında listeleyebilirsiniz. 

Magnete, kartvizite, broşüre, reklam panosuna, işletme giriş çıkışına, ürün raflarına, ürün paketlerine Dijital QR Menü karekodunu ekleyebilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz her zaman güncel ürün içeriği ve güncel fiyat listesini görüntülemiş olur. Dilediğiniz zaman sistem üzerinden karekod çıkarma veya pdf olarak kaydetme imkanı sunmaktadır. 

Karekod çıktısını reklam ajansınıza veya sosyal medya çalışanınıza vererek daha geniş kitlelere menünüzü ulaştırabilirsiniz. Broşürler üzerinde fiyat güncellemesi için tekrar baskı ihtiyacı varken dijital menüde tek seferlik Karekod çıktısı almanız yeterli. 

Ürün fiyatı, içeriği değiştiğinde hatta silip yeni ürün eklediğinizde bile çıktı alınan karekod değişmemekte, bu sebeple tekrar tekrar baskı gerektirmez. Evlere, işyerlerine siparişlerde paket içeriğine bırakacağınız broşür, magnet veya kartvizitlere eklenen Karekod sayesinde müşteriler sürekli güncel fiyatları görüntüler. 

İşletmenizdeki ürünleri farklı Kategori  seçenekleriyle oluşturabilirsiniz. Kategori isimlerine tıklayarak ilgili ürünler listelenebilir. Ürün İsmini, Ürün Fiyatını, Ürün İçeriğini ve Ürün Fotoğrafını Dijital Menüde Müşterilerinizin Kullanımına Sunabilirsiniz. 

Ürüne tıklayarak daha ayrıntılı inceleyebilir, Ürün Beğeni Butonu ile müşterileriniz ürünleri beğenerek Favoriler kısmında listeleyebilir. Müşterilerinizden İşletmenizi, Sunduğunuz Hizmeti, Ürünlerinizi Derecelendirmesini isteyebilirsiniz. Mesaj Kutusu ile Müşterilerinizden Geri Dönüşler Alabilirsiniz. 

İşletmenizin Adres ve İletişim Bilgilerini Dijital Menünüze Ekleyebilirsiniz, Bu Sayede Müşteri Sayısına Olumlu Katkı Sağlayabilirsiniz. İşletmenize Ait Sosyal Medya Bağlantılarını Dijital Menüye Ekleyebilirsiniz. Müşterileriniz Sosyal Medya Bağlantılarını Kullanarak Hızlı ve Kolayca Erişim Sağlayabilir. Sosyal Medya Linkleri ile Takipçi Sayınızı Yükseltebilirsiniz.  

Tecrübeli mühendis ekibimizle sizlere teknik destek imkanı ve hızlı çözümler sunmaktayız.

Etiketler : cafe | karekod | menü | qrcode | qrmenu | restoran | tesmassız |

Restoran ve Cafeler İçin

Karekod Menü

Ayda 50₺'den başlayan fiyatlarla.

Menüyü dijitale taşıyın!

© Copyright Developer Kitchen. All right reserved.